اکنون ثبت نام کنید
2019 September 19

All About Cinema

نقد و بررسی فیلم به خاطر پونه

به خاطره پونه

به خاطر پونه داستان خاطرخواهی مردی است به نام «مجید» به همسرش «پونه». مجید مردی است از خانواده متوسط شهرستانی و سنتی که به بیماری اعتیاد، شک و بدبینی دچار است و همسر خود را با رفتار های نامناسب خود آزار می دهد. پونه همسر مجید دختری است از خانواده ای مدرن که به هیچ وجه شباهتی با خانواده مجید ندارند. این فیلم داستان زندگی زوجی را به نمایش می گذارد که هریک از دنیایی متفاوت به هم دل بسته اند واین اختلاف و عدم تفاهم، آشوبی بزرگ را بین آنها رقم می زند؛ آشوبی که هر لحظه زندگی آنها را تهدید می کند و پایه های زندگی شان را که ریشه در علاقه قلبی آنها دارد، می لرزاند. اختلافی که لرزها و آشوب های آن خود می توانند یکی از علل اعتیاد مجید باشد.

 

 

فیلم این مضمون را به بیننده القا می کند که علاقه صرف هرگز برای داشتن یک زندگی ایده آل کافی نیست. هم کفو بودن شرایطی است که قبل از همراه شدن باید به آن توجه کرد.

اعتیاد بیماری است که می تواند شخصیت گرفتاران در دام آن را استحاله کند که با وجود دست و پا زدن های آنها افسار اراده شان را در دست گیرد و آنها و خانواده شان را به سمت نابودی و سقوط هل دهد. ریشه های این اعتیاد در فیلم همان محیط آشفته خانه مجید است و ریشه بدبینی او دروغ های گاه و بی گاه همسرش و جامعه اوست. مجید به ضرورت کار خود با زنانی رو به رو می شود که بویی از حیا، عفت و وفا نبرده اند و این خود عاملی می شود که مجید را نسبت به زنان بدبین می کند. در عین حال سنتی بودن مجید و زندگی در خانواده ای که همه سنتی و غیرتی اند و مظاهر عفت آنها با زنان شهری قدری متفاوت است، در این مسئله بی تأثیر نیست. غیرت زمانی که از اعتدال خارج می شود و با بدبینی همراه می گردد، تیشه ای می شود که بر ریشه زندگی مشترک او زده شده وآن را به نقطه پایان می رساند.

منبع : سایت آسمونی*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی