اکنون ثبت نام کنید
2020 September 18

All About Cinema

بیوگرافی

زندگی نامه و نکات زندگی شخصی لیندسی لوهان

نام کامل :

لیندسی دی لوهان

تاریخ و محل تولد:

2 ژولای , 1986 نیویورک - ایالت نیویورک - آمریکا

قد:

165 سانتیمتر

بیوگرافی :

بیوگرافی ، گالری عکس و زندگی نامه لیندسی لوهان - Lindsay Lohan  در سایت سی ویو :

لیندسی دی لوهان - Lindsay Dee Lohan - معروف به لیندسی لوهان - Lindsay Lohan - زاده ۲ ژوئیه ۱۹۸۶ - بازیگر، مانکن و خواننده پاپ آمریکایی است.زندگی نامه

لیندزی لوهان متولد 2 ژوییه سال 1986 در نیویورک فرزند دینا و مایکل لوهان است. او حرفه اش را از سه سالگی به عنوان مدل شرکت فورد آغاز کرد و همینطور در بالغ بر 60 تبلیغ تلویزیونی هم از جمله Spots For The Gap، Pizza Hut،Wendy's and Jell-O ( در نقش مقابل بیل کوزبای ) هم ظاهر شد. اولین نقش بازیگری او در درام تلویزیونی «جهانی دیگر» در سال 1996 بود که در آن سومین بازیگر زنی بود که آلی فولر را بازی می کرد. اندکی بعد نانسی میر ، نویسنده نامزد جایزه اسکار ، او را برای خواهران غریب، اقتباس کمپانی والت دیزنی از رمان اریک کاستنر ، که آغاز کار کارگردانیش بود ، انتخاب کرد. اولین فیلم بلند لوهان دام والدین در سال 1998 که بازسازی فیلم دام والدین سال 1961 بود به موفقیت تبلیغاتی نسبی دست یافت که باعث مشهور شدن او و دریافت جایزه بهترین بازیگر جوان نقش اصلی در یک فیلم بلند و همينطور نامزدی برای جوایز ستاره ی جوان و blockbuster entertainment شد.

بعد از امضای سه قرارداد فیلم با دیزنی او به فیلم های تلویزیونی برگشت و در مجموعه های life-size در سال 2000 در نقش مقابل تایرا بنکس و get a clue در سل 2002 در نقش مقابل باگ هال و همینطور در اپیزود اول کمدی کوتاه بت در نقش رز در سال 2000 هم ایفای نقش کرد.  در ژوئن 2001، وقفه ای در بازیگریش ایجاد کرد و حرفه ی موسیقیش از یک سال بعد آن با محصول 5 آلبومه ی شرکت استفان در سپتامبر 2002 آغاز شد و او قرارداد ضبطی را با شرکت دوباره شروع به کار کرده ی کازابلانکا منعقد کرد.

اما لوهان بازیگری رو به شکوفاییش را کنار نگذاشت و یک ماه بعد در اقتباسی دیگر از شرکت دیزنی از رمانی فانتزی کمدی از ماری روجرز در نقش مقابل جیمی لی کرتیس ایفای نقش کرد. جمعه ی عجیب و غریب در سال 2003 که بازسازی فیلمی با همین نام در سال 1976 است، نقطه ی عطفی بود ( طبق آمار باکس آفیس بالغ بر 160 میلیون دلار آمریکا فروش داشت ) و منتقدین مجذوب اجرای درخشان لوهان و کرتیس ( برای ایفای نقشش نامزد جایزه ی گلدن گلوب شد) شده بودند. لوهان همچنین جایزه ی MTV پدیده سال 2004 را در کنار یک نامزدی جایزه ی ساترن و همینطور بهترین بازیگر جوان دریافت کرد.

او مابین پروژه هایش از شهري به شهر ديگر در رفت و آمد بود و در آپرتمانی با ریون سایمون بازیگر زندگی می کرد و مدتی هم دوست آرون کارتر، ستاره ی پاپ، بود.  کار بعدی او نقش اصلی کمدی Confessions of a Teenage Drama Queen در سال 2004 بود که اقتباسی از دیسنی از رمان دایان شلدان بود. پروژه ی بعدی او یعنی mean girlsدر سال 2004 با همکاری دوباره ی او با مارک واترز ( کارگردان جمعه ی عجیب غریب ) همراه بود. لوهان که یکی از مشهورترین بازیگران جوان سینما است در سال 2006 در فیلم بابی مقابل دمی مور و شارون استون بازی کرد.


گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                               30view -  all about Cinema
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی