اکنون ثبت نام کنید
2021 January 20

All About Cinema

هک شدن تصاویر برهنه ی اسکارلت جوهانسون توسط یک هکر

اسکارلت جوهانسون

 هک شدن تصاویر برهنه ی اسکارلت جوهانسون توسط یک هکر

اسکارلت جواهانسن - Scarlett Johansson - چندی پیش عکس‌های برهنه از خود گرفته و در گوشی موبایل‌اش ذخیره کرده بود. در روزهای اخیر تعدادی از این عکس‌ها در فضای مجازی منتشر شده و باعث شده این هنرپیشه برای پیگیری این ماجرا دست به دامن اف‌بی‌آی بشود.

گفته می‌شود گروهی از هکرها در ماه‌های اخیر درگیر فعالیت علیه شخصیت‌های معروف هالیوود هستند و ممکن است با ماجرای علنی شدن عکس‌های برهنه اسکارلت جوهانسن و حتی میلا کونیس در ارتباط باشند.

چندی قبل نیز عکس‌هایی که تعدادی از هنرپیشه‌ها و خواننده‌های معروف آمریکایی از خودشان گرفته بودند به همین طریق وارد عرصه عمومی شد.

http://dl.247-365.ir/pic/honarmandan/scarlett_johansson_hacked_photos/Scarlett_Johansson_Hacked_Photos_01.jpg


پس از شنیدن شواهدی مبنی بر انتشار تصاویر برهنه ی اسکارلت جوهانسون بازیگر سینما توسط Christopher Chaney هکر آمریکایی که به ایمیل ده ها تن از افراد مشهور دسترسی پیدا کرده بود 
کریستوفر چینی - Christopher Chaney -  به 10 سال زندان و به پرداخت 66,179 دلار آمریکا محکوم شد. او یک ماه بعد از بازداشت اعتراف کرد که به ایمیل 50 نفر از افراد مشهور از جمله Christina Aguilera، Miley Cyrus، Jessica Alba، Selena Gomez و Demi Lovato دسترسی پیدا کرده بود .

http://dl.247-365.ir/pic/honarmandan/scarlett_johansson_hacked_photos/Scarlett_Johansson_Hacked_Photos_04.jpg

http://dl.247-365.ir/pic/honarmandan/scarlett_johansson_hacked_photos/Scarlett_Johansson_Hacked_Photos_06.jpg

http://dl.247-365.ir/pic/honarmandan/scarlett_johansson_hacked_photos/Scarlett_Johansson_Hacked_Photos_05.jpgاین هکر ۳۶ ساله که کریستوفر چینی - Christopher Chaney - نام دارد، علاوه بر انتشار عکس‌های برهنه‌ زنان، از سوی دادگاه به نه فقره اتهام دیگر هم‌چون سرقت هویت، استراق سمع، و دسترسی‌های غیرمجاز متهم شده بود.

چینی که اهل جکسن‌ویل فلوریدا است، اکتبر سال ۲۰۱۱ پس از یک سال تحقیقات بر روی هک حساب‌های کاربری سلبریتی‌ها، بازداشت شد. مقامات دولتی، نام این پرونده را «عملیات هکرازی» (ترکیب هک+پاپارازی) نام نهاده‌اند.

گفته می‌شود که این هکر موفق شده بود به اطلاعات خصوصی بیش از ۵۰ سلبریتی دسترسی پیدا کند آن هم بدون آن‌که از روش‌های تخصصی برای این کار بهره ببرد.

کریستوفر چینی، پس از بازداشت توضیح داد که دسترسی به ای-میل سلبریتی‌ها، با استفاده از گزینه‌ی “فراموش  کردن رمز عبور جی-میل” به نسبت آسان بوده است. او بعد از امتحان ترکیبی از اسامی سلبریتی‌ها، ای-میل فعال آنها را پیدا می‌کرده و بعد از آن با جستجوی نام حیوان خانگی یا مدرسه‌ای که در آن درس می‌خواندند، رمز عبورشان را ریست (Reset) می‌کرده است.

او مدعی شد که تصاویری از کریستینا اگیولرا را که در آن‌ها تنها یک لباس زیر به تن دارد و همین‌طور تصاویر کاملا برهنه‌ی یک بازیگر مشهور را که در اواخر دهه‌ی چهل زندگی‌اش است در اختیار دارد.

در این میان تصاویر برهنه‌ی اسکارلت یوهانسون سال قبل در اینترنت منتشر شد. هرچند که هکر ۳۶ ساله تاکید کرده که برای انتشار عکس‌ها پولی دریافت نکرده و این کار به یک سرگرمی برای او تبدیل شده بود.

درحالیکه حتی انتظار میرفت میزان حبس وی بیشتر از این مقدار باشد. قاضی پس از شنیدن شهادت جوهانسون گریان که تصاویر برهنه ی خود و رایان رینولدز را در سراسر اینترنت دیده بود این حکم را صادر کرد.آسوشیتد پرس گزارش کرد که جوهانسون ، کونیچ و آگیولرا تواقف کرده اند که هویتشان افشا شود به این امید که از این دست اتفاقات در فضای مجازی رخ ندهد.شاید حکم چینی به این دلیل کم شد که وی در مصاحبه با سی ان ان گفته بود : وقتی دستگیر شدم احساس آرامش کردم من به هک کردن معتاد شده بودم . وی مدعی شد در این مدت دچار افسردگی شده و 80 پوند وزن کم کرده بود و نمیتوانست بخوابد.او که خودش را یک هکر تازه کار میداند توانست حساب های کاربری توئیتر و فیس بوک افراد مشهور را بشکل موفقیت امیزی هک کند.


منابع:   بالاترین  -  وبسایت تفریحی 365-247  - بامداد خبر
گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                               30view -  all about Cinema

*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی