اکنون ثبت نام کنید
2021 January 22

All About Cinema

اخبار مرتبط

نمایش خبر

 • داغ‌ترین کارگردان چینی متهم به دزدی ادبی شد

  داغ‌ترین کارگردان چینی متهم به دزدی ادبی شد

  1393/06/01 ساعت 02:41

  پرفسور دانشگاه "چینهوا" "هان هان"، کارگردان فیلم "قاره" را متهم به دزدی ادبی کرد.

  به نقل از ورایتی؛ "هان‌هان" وبلاگ نویس مشهور چینی چند روز بعد از موفقیت فیلمش "قاره" با فروش 100 میلیون دلار در گیشه که اولین تجربه‌ی کارگردانی‌اش محسوب می‌شود متهم به دزدی ادبی شد.

  پروفسور دانشگاه "چینهوا ژیائویینگ" در روزنامه‌ی دولتی "یوث دیلی" چین نوشت: تقلب زیرکانه‌‌ی "هان‌هان" بزرگترین رسوایی ادبیات چین خواهد بود. "قاره" داستان آرمانگرایانه‌ی معاصری است که ساختار فیلم جاده‌ای را دارد و شخصیت‌های فیلم دو مرد از شرق چین هستند. قاره اواخر جولای روی پرده سیناها رفت و 100 میلیون دلار در بیست و پنج سالن فروش کرد و یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های چین در سال نام گرفت.

  "ژیائو"، هان‌هان را متهم به استفاده از نویسندگان دیگر برای فیلمنامه‌ی فیلمش کرده است. نویسندگانی که به اسم او داستان را نوشته‌اند. همچنین هان‌هان از یک سری فیلم ژاپنی و هالیوودی مثل "ایزی رایدر"، "تلما ولوئیس" و "عشق کوریت" استفاده کرده است. "ژیائو"، "هان‌هان" را شخصی نداند که اشتهای رسانه را با سرگرمی‌های عامیانه پر می‌کند و یک نام تجاری ضد روشنفکری ترویج می‌دهد که فرهنگ چین را آلوده کرده و باید هرچه زودتر فرهنگمان را از این آلودگی تمیز کنیم. اتهام او تیتر اول رسانه‌ها شده است.

  "هان‌هان" پانزده سال وبلاگ نویسی می‌کند و به عنوان صدای جوان چین گاهی، اصلاح طلب و گاهی ضدانقلابی شناخته می‌شود. دیگر منتقدان فیلم می‌گویند،‌هان هان از طرح داستانی فیلم‌های جیاژانگه استفاده کرده است.

  روزنامه‌ی یوث دیلی چین بعد از انتشار مقاله‌ی ژیائو، مقاله‌ای را منتشر کرد که اتهام ژیائو به هان‌هان را بی اساس و اخترآمیز خواند.  منبع: باشگاه خبرنگاران
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                                 30view -  all about Cinema

*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی