اکنون ثبت نام کنید
2019 October 18

All About Cinema

اخبار مرتبط

نمایش خبر

 • کارگردان «خدمتکار» و بازیگر «مرد آهنی» در میان کوسه‌ها + عکس

  کارگردان «خدمتکار» و بازیگر «مرد آهنی» در میان کوسه‌ها + عکس

  1393/11/09 ساعت 01:09

  ماجرای بزرگترین و پر تلفات‌ترین غرق شدن ناو جنگی آمریکایی دستمایه درام جنگی تاز‌ه‌ای قرار می‌گیرد که تیت تیلور، کارگردان «خدمتکار» خواهد ساخت. این فیلم را رابرت داونی جونیور ستاره «مرد آهنی» و «شرلوک هلمز» تهیه می‌کند.

  به‌ گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، تیت تیلر ( Tate Taylor ) کارگردان و بازیگر که سه سال پیش در مقام کارگردان « خدمتکار , The Help » برنده جایزه اسکار خوش درخشید، ماجرای واقعی غرق شدن ناو جنگی یو.اس.اس. ایندیاناپولیس در جنگ جهانی دوم در آب‌های پر از کوسه اقیانوس آرام را دستمایه درام جنگی تازه خود قرار می‌دهد. این فیلم در هفتادمین سالگرد بزرگترین و پر تلفات‌ترین ماجرای غرق شدن ناو جنگی در تاریخ آمریکا ساخته می شود.

  به گزارش ددلاین، این فیلم جنگی را که شرکت برادران وارنر از سال 2011 پیگیر ساختن آن بوده است، رابرت داونی جونیور ( Robert Downey Jr ) بازیگر «مرد آهنی» و «شرلوک هلمز» و همسرش سوزان داونی (که تهیه‌کننده مجموعه فیلم‌های«مرد آهنی» و «شرلوک هلمز» نیز هست) از طریق شرکت تولیدی تیم‌داونی تهیه خواهند کرد. پروژه البته در اصل از سال 1998 به جریان افتاده بود و در ابتدا قرار بود شرکت یونیورسال فیلم مربوط به این حادثه را تهیه کند.

  فیلم‌نامه این فیلم را که هنوز عنوانی برای آن تعیین نشده است، مایک جونز می‌نویسد و به پیامدهای ماجرای غرق کشتی نیز می‌پردازد. ناو جنگی ده‌هزار تُنی یو.اس.اس. ایندیاناپولیس که در سال 1931 به آب انداخته شده بود، پس از شرکت در چندین عملیات جنگی در تاریخ 30 ژوئیه 1945 و در جریان جنگ جهانی دوم در مسیر جزیره گوام به اکیناوای ژاپن هدف دو اژدر یک زیردریایی ژاپنی قرار گرفت و در آبهای پر از کوسه غرق شد. از 1196 خدمه این ناو در ابتدا حدود 900 نفر زنده بودند اما حدود 4 روز بعد که گروه‌های نجات به دریانوردان رسیدند، فقط 321 نفر زنده مانده بودند که چهار نفر از آنها نیز خیلی زود جان سپردند.

  کارگردان «خدمتکار» و بازیگر «مرد آهنی» در میان کوسه‌ها. نمایش در سی ویو(30view.com)
  ناو جنگی یو.اس.اس. ایندیاناپولیس

  ناخدای یو.اس.اس. ایندیاناپولیس، دریاردار "چارلز مک‌وی" که کشتی در روز تولد 47 سالگی او غرق شد، زنده ماند و تنها ناخدایی بود که در جنگ جهانی دوم برای غرق شدن کشتی خود محاکمه شد. چارلز مک‌وی بعد از محاکمه‌ای نظامی که در آن موچیتسورا هاشیموتو ناخدای ژاپنی زیردریایی غرق کننده یو.اس.اس. ایندیاناپولیس نیز به نفع او شهادت داد که زیگ‌زاگ رفتن کشتی تأثیر منفی در مورد اصابت قرار گرفتن و غرق شدن آن نداشته است، تبرئه شد. با این حال خانواده بسیاری از جان باختگان حادثه مک‌وی را قاتل فرزندان خود می‌دانستند و سرانجام دریادار بازنشسته در سال 1968 و در سن 70 سالگی خودکشی کرد.  منبع: خبرگزاری آنا
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                                 30view -  all about Cinema

*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی