اکنون ثبت نام کنید
2021 April 22

All About Cinema

اخبار مرتبط

نمایش خبر

 • پای ایران به هک شرکت «سونی پیکچرز» باز شد / انتقاد آمریکا از کره‌شمالی

  پای ایران به هک شرکت «سونی پیکچرز» باز شد / انتقاد آمریکا از کره‌شمالی

  1393/09/29 ساعت 18:51
  یکی از شبکه‌های خبری آمریکا به‌نقل از منابع امنیتی این کشور مدعی شد که در حمله اینترنتی به شرکت سونی تنها کره‌شمالی مسئول نبوده است و مدارک به دست آمده بیانگر دست داشتن هکرهایی از ایران، چین و روسیه نیز هست.

  به‌ گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، شبکه خبری «فاکس‌نیوز» آمریکا به نقل از منابع امنیتی این کشور مدعی شد که در تحقیقات اخیر درباره حمله اینترنتی به شرکت فیلم‌سازی «سونی» مدارکی به دست آمده است که نشان می‌دهد کره‌شمالی به تنهایی در این حمله اینترنتی نقش نداشته است. براساس این ادعا، مدارک حاکی از افزایش احتمال نقش ایران، چین یا روسیه در این حمله اینترنتی است.

  پلیس فدرال آمریکا هر چند روز پنج‌شنبه انگشت اتهام را به سوی کره‌شمالی گرفته بود، اما پس از آن از وجود بدافزاری خبر داد که تا اندازه‌ای اقدام به خرابکاری در سیستم‌های شرکت سونی کرده بود که به نظر می‌آید منبع آن‌ها کره‌شمالی نبوده، بلکه این حمله از کشورهای ایران، چین و روسیه صورت گرفته است.

  به‌گفته منابع پلیس فدرال، این بدافزار به دو شیوه بازنویسی داده‌ها و اختلال در روند اجرا اقدام به تخریب اطلاعات کرده است. پلیس فدرال پس از اولین حمله به شرکت سونی هشدار داد که این بدافزار ممکن است بسیار مخرب باشد و امکان بازیابی اطلاعات وجود نداشته باشد. منابع امنیتی همچنین مدعی شدند شواهد علمی حاکی از آن است که مرحله نهایی حملات از خارج از مرزهای کره‌شمالی صورت گرفته است.

  از سوی دیگر، «جان کری» وزیر امورخارجه امریکا روز گذشته (جمعه) از کره شمالی به دلیل حمله سایبری علیه شرکت «سونی پیکچرز» انتقاد کرد و مصرانه از دیگر کشورها خواست در کنار آمریکا در مقابل چنین حملاتی ایستادگی کنند. کری در بیانیه‌ای گفت : آمریکا حمله سایبری کره‌شمالی که بخش سرگرمی‌های شرکت «سونی پیکچرز» را هدف قرار داد محکوم می‌کند.

  «جن ساکی» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا نیز در اظهارنظری جداگانه گفت: مقام‌های آمریکا و چین برای بررسی این موضوع در واشنگتن و پکن ملاقات کرده‌اند. وی افزود: چین و آمریکا هر دو بر این نکته توافق دارند که انجام حملات مخرب در فضای سایبری خارج از عرف رفتار مناسب سایبری است.  منبع: خبرگزاری آنا
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                                 30view -  all about Cinema
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی