اکنون ثبت نام کنید
2020 May 30

All About Cinema

اخبار مرتبط

نمایش خبر

 • کارگردان فیلم جدید دنیای «هری پاتر» مشخص شد

  کارگردان فیلم جدید دنیای «هری پاتر» مشخص شد

  1393/06/01 ساعت 02:56

  دیوید ییتس قرار است کارگردانی جدیدترین فیلم برادران وارنر از مجموعه هری پاتر را بر عهده بگیرد.

  مسئولان کمپانی برادران وارنر ساخت مجموعه جدیدی را بر مبنای رمان‌های مشهور هری پاتر آغاز کرده‌اند. قرار است این مجموعه از روی کتاب «جانوران شگفت انگیز و زیست گاه آنان» ساخته شود و حالا خبر رسیده که دیوید ییتس ( David Yates ) کارگردانی فیلم اول را بر عهده خواهد داشت.

  ییتس البته با دنیای هری پاتر بی‌گانه نیست. چهار قسمت آخر از مجموع هشت فیلم سینمایی هری پاتر به کارگردانی دیوید ییتس ساخته شده است. فیلم های « هری پاتر و محفل ققنوس / Harry Potter and the Order of the Phoenix »، « هری پاتر و شاهزاده دو رگه / Harry Potter and the Half-Blood Prince » و هر دو قسمت « هری پاتر و یادگاران مرگ / Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1,2 » فیلم هایی هستند که دیوید ییتس در مجموعه هری پاتر ساخته است.

  خبرها حاکی از این است که اگرچه قرارداد ییتس و برادران وارنر هنوز به طور صد در صد نهایی نشده اما مذاکرات به مرحله نهایی رسیده و خیلی بعید است که سران وارنر، کارگردانی با کارنامه وی را برای ساخت فیلم جدید نپذیرند. خصوصا پس از آن که آلفونسو کوارون ( Alfonso Cuarón ) ، کارگردان سرشناس فیلم « هری پاتر و زندانی آزکابان / Harry Potter and the Prisoner of Azkaban » که به خاطر فیلم سال گذشته اش « جاذبه / Gravity » از مراسم امسال آکادمی دو جایزه اسکار گرفت، کارگردانی این فیلم را نپذیرفته است.

  فیلم « جانوران شگفت انگیز و زیست گاه آنان / Fantastic Beasts and Where to Find Them » قرار است اقتباسی از روی رمانی به همین نام نوشته جی کی رولینگ باشد، که ماجراهای آن، ٧٠ سال پیش از اتفاقات مجموعه هری پاتر رخ داده است و کاراکتر اصلی آن، نیوت اسکامندر است. دانشمندی که درون داستان، نویسنده کتاب «جانوران شگفت انگیز و زیست گاه آنان» است.

  بنا به ادعای جی کی رولینگ این مجموعه قرار است سه گانه باشد اما قرار نیست دنباله ای بر هری پاتر باشد. همین طور این تریلوژی وقایع قبل از مجموعه هری پاتر را هم روایت نخواهد کرد، بلکه دنیای جادوگری ساخته شده توسط رولینگ را گسترش خواهد داد.

  قسمت اول این سه گانه قرار است روز ١٨ نوامبر ٢٠١٦ در سینماهای آمریکای شمالی اکران شود. گفتنی است برادران وارنر، وظیفه نوشتن فیلمنامه این مجموعه جدید را به خود جی کی رولینگ واگذار کرده است.  منبع: خبرگزاری تسنیم
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
                                 30view -  all about Cinema

*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی