اکنون ثبت نام کنید
2021 January 18

All About Cinema

 • بازیگر «جنگ ستارگان» درگذشت

  بازیگر «جنگ ستارگان» درگذشت

  1399/09/11 ساعت 04:34

  به گزارش سی ویو به نقل از خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، دیوید پراوز بازیگر انگلیسی که به خاطر بازی در نقش دارث ویدر در سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» به شهرت رسید، در ۸۵ سالگی درگذشت. او بر اثر یک بیماری جان خود را از دست داد.
  دیوید پراوز در سال ۱۹۳۵ در بریستول به دنیا آمد. وی در ۱۹۶۲ قهرمان وزنه برداری انگلیس شد و در مسابقات وزنه برداری انگلیس در بازی‌های مشترک المنافع شرکت کرد.
  پراوز در فیلم سینمایی «کازینو رویال» در سال ۱۹۶۷ نقش هیولای فرانکشتاین را بازی کرد و دوباره در فیلم‌های «وحشت فرانکشتاین» در ۱۹۷۰ و «فرانکشتاین و هیولایی از جهنم» در ۱۹۷۴ دوباره این نقش را بازی کرد. او در فیلم سینمایی «پرتقال کوکی» به کارگردانی استنلی کوبریک در سال ۱۹۷۱ نیز نقش یک محافظ شخصی را بازی کرد.
  اما بیش از همه پراوز برای بازی در نقش دارث ویدر در فیلم‌های «جنگ ستارگان: امید جدید»، «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه میزند» و «جنگ ستارگان: بازگشت جدای» شناخته می‌شود. او برای نقش چوباکا نیز تست بازیگری داده بود اما نهایتاً برای نقش دارث ویدر انتخاب شد. البته او تنها ایفاگر بخش فیزیکی شخصیت دارث ویدر بود و صداپیشگی این شخصیت بر عهده جیمز ارل جونز بود.  منبع  :   www.yjc.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی