اکنون ثبت نام کنید
2019 July 22

All About Cinema

 • بهترین انیمیشن سال انتخاب شد

  بهترین انیمیشن سال انتخاب شد

  1392/11/16 ساعت 20:27

  انیمیشن سه‌بعدی «یخ‌زده» با دریافت پنج جایزه فاتح چهل و یکمین دوره جوایز سالانه انی شد.

  به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، جامعه بین‌المللی فیلم انیمیشن، بانی جوایز انی یکشنبه صبح به وقت ایران در مراسمی در رویال هال دانشگاه یوسی‌ال‌ای در لس آنجلس، برندگان این دوره جوایز خود را معرفی کرد.

  «یخ‌زده» تولید شرکت والت دیزنی انیمیشن استودیوز که در 10 بخش نامزد این دوره جوایز امی بود، در پنج بخش بهترین فیلم بلند انیمیشن، کارگردانی (کریس باک و جنیفر لی)، صداپیشه مرد (جاش گاد به نقش اولاف مرد برفی)، موسیقی (کریستن اندرسن-لوپز و کریستوف بک) و طراحی صحنه (مایکل جایامو، لیزا کین و دیوید وومرسلی)، پیروز شد.

  این فیلم از 27 نوامبر روی پرده رفته و تاکنون بیش از 800 میلیون دلار در دنیا فروخته است. «یخ‌زده» اقتباسی آزاد از قصه پریان «ملکه برفی» نوشته هانس کریستین آندرسن است. داستان درباره یک پرنسس بی‌باک (با صدای کریستن بل) است. او برای پیدا کردن خواهرش که قدرت‌های یخی او باعث یک زمستان ابدی شده راهی سفری حماسی می‌شود.

  پیکسار شرکت زیرمجموعه دیزنی هم در پنج بخش جوایز انی 2014 را به خانه برد. این شرکت برای «دانشگاه هیولاها» دو جایزه و برای « Toy Story of TERROR! » تولید مشترک با شبکه ای‌بی‌سی، سه جایزه گرفت. «دانشگاه هیولاها» در 10 بخش بخت دریافت جوایز امی را داشت.

  جایزه انی بهترین فیلمنامه به هایائو میازاکی انیماتور افسانه‌ای ژاپنی برای «باد، شدید می‌وزد» اعطاء شد.

  «خانواده کرود» از دریم ورکس انیمیشن در سه بخش بهترین انیمیشن شخصیت، طراحی شخصیت و جلوه‌های انیمیشن پیروز شد.

  «یخ‌زده» برای دریافت جایزه انی بهترین فیلم بلند انیمیشن، فیلم‌های «دانشگاه هیولاها»، «من نفرت‌انگیز 2»، «خانواده کرود»، «نامه‌ای به مومو»، «ارنست و سلستین» و «باد، شدید می‌وزد» را به عنوان رقیب پیش رو داشت.

  در بین این فیلم‌ها، «خانواده کرود»، «من نفرت‌انگیز 2»، «ارنست و سلستین»، «یخ‌زده» و «باد، شدید می‌وزد» نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن هم هستند.

  برندگان جوایز انی و اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن از سال 2001 تا 2006 یکی بودند، اما از آن به بعد اوضاع تغییر کرد. سال 2006 «پایکوبی» جایزه اسکار را برد، اما «ماشین‌ها» برنده جایزه انی شد.

  پارسال «شجاع» تولید دیزنی برنده اسکار بهترین فیلم بلند انیمیشن شد، در حالی که «رِک-ایت رالف» فیلم پیروز جوایز انی بود. سال 2011 «رنگو» هر دو جایزه را برد. سال 2010 «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» دریم‌ورکس انیمیشن جایزه انی را به خانه برد، اما «داستان اسباب‌بازی 3» برنده اسکار شد.

  استیون اسپیلبرگ در این دوره جوایز انی جایزه یک عمر دستاورد وینسور مکی را دریافت کرد.


  منبع:مووی مگ  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی