اکنون ثبت نام کنید
2019 August 20

All About Cinema

 • تدوین بی‌صدای «یک مکان ساکت» از زبان کارگردان

  تدوین بی‌صدای «یک مکان ساکت» از زبان کارگردان

  1397/10/18 ساعت 16:29

  به گزارش سی ویو به نقل از سینماپرس، جان کرازینسکی کارگردان و بازیگر فیلم «یک مکان ساکت»، پنجشنبه ۳ ژانویه (۱۳ دی)  در گفتگویی مفصل با روزنامه نیویورک‌تایمز فاش کرد که ۲ تدوین اولیه «یک مکان ساکت» بدون صدا انجام شده است. «یک مکان ساکت» درامی ترسناک به نویسندگی و کارگردانی جان کرازینسکی و بازی او و همسرش امیلی بلانت است و داستان موجوداتی ترسناک را روایت می کند که زمین را به تسخیر خود درآورده‌اند. این هیولاها به صدا حساس هستند و تولید کوچترین صدایی باعث جذب آن‌ها به سوی انسان‌ها و کشته شدن آن‌ها می شود .
  حال جان کرازینسکی نکاتی درباره این فیلم بیان کرده است که توجه علاقه‌مندان به سینما را به خود جلب کرده است که یکی از آن‌ها تدوین بی صدای این پروژه است. کرازینسکی در این باره گفت: در روزهای اول پس‌تولید، من و تدوینگرم به دنبال صدایی بودیم که با هم‌نوایی با آن بتوانیم سکانس‌های مختلف را تدوین کنیم تا اینکه به او گفتم خاموشش کن! و این طور شد که صدای پروژه برای ۵ هفته بعدی بسته بود. در حقیقت تدوین اول و دوم کل این پروژه در سکوت مطلق انجام شد. من احتیاج داشتم با شخصیت‌های فیلمم بدون حضور عنصری دیگر  ارتباط برقرار کنم.
  «یک مکان ساکت» شیوه‌ای منحصر به فرد در استفاده از صدا دارد که نه تنها به ترسناکی فضا می‌افزاید که در شخصیت‌پردازی کاراکترها و شکل گیری روابط میان آن‌ها نیز تاثیر به سزایی دارد. در این مصاحبه کرازینسکی در پاسخ به این پرسش که آیا این فیلم می‌توانست صامت باشد پاسخ داد: صد در صد، چرا که در سکوت نیز بسیاری از روابط فیلم شکل می‌گیرد. با این حال من در موفقیت تجاری فیلم تردید داشتم، چرا که تنها باری که دیدم کسی این‌گونه فیلمی بدون دیالوگ کار کند پل توماس اندرسن در «خون به پا خواهد شد» (۲۰۰۷) بود. آن ۱۲ تا ۱۴ دقیقه اولی که دنیل دی‌لویس حرف نمی‌زند یک سنگ محک و معیاری بزرگ برای من بود.
   اما «یک مکان ساکت» سرانجام بر خلاف پیش بینی‌ها نظر مثبت منقدان و مخاطبان را جلب کرد و با ۳۴۰ میلیون دلار فروش به یک موفقیت تمام عیار در گیشه تبدیل شد و پارامونت را مجاب کرد تا سفارش ساخت دنباله آن را در دستور کار قرار دهد؛ پروژه‌ای که هم‌اکنون کرازینسکی در حال نگارش آن است.
  کرازینسکی همچنین با وجود آن که قبلا درباره کارگردانی قسمت دوم این فیلم ابراز تردید کرده بود در این باره گفت: من ایده‌ای برای ادامه این داستان دارم، با این حال همچنان به چگونگی انجام آن فکر می‌کنم. اگر بتوانم این ایده را پیش ببرم خیلی دوست دارم تا دوباره کارگردانی کار را در دست بگیرم اما اگر این امر رخ نداد خوشحال خواهم شد تا آن را به دست کسی دیگر بسپارم و فقط رد پای خودم را در آن به جا بگذارم تا خیالم از مراقبت از کار راحت باشد.
  نامزدهای جوایز اسکار ۲۲ ژانویه (۲ اسفند) معرفی می‌شوند و باید صبر کرد و منتظر ماند که آیا نامزدی جوایز اسکار نیز به لیست دستاوردهای «یک مکان ساکت» اضافه خواهد شد یا نه. اکران «یک مکان ساکت ۲» برای ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹) برنامه‌ریزی شده است.


  منبع  :  cinemapress.ir
  گردآوری و ویرایش:  سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  all about cinema  - 30view

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی