اکنون ثبت نام کنید
2020 August 5

All About Cinema

 • ستاره های سینما که مرگ ناگهانی‌شان، فرصت تماشای آخرین اثرشان را از آن‌ها گرفت

  ستاره های سینما که مرگ ناگهانی‌شان، فرصت تماشای آخرین اثرشان را از آن‌ها گرفت

  1399/04/11 ساعت 11:56

  به گزارش اسی ویو به نقل از شهر خبر ، در تاریخ سینما بازیگران زیادی بوده اند که هرگز فرصت نکردند تا آخرین نقش آفرینی خودشان را بر پرده سینما شاهد باشند. این‌بار  به معرفی پنج ستاره سینما پرداخته ایم که بیماری یا مرگ ناگهانی شان، اجازه تماشای آخرین اثرشان را از آن‌ها گرفت.

  ۵ - بروس لی - اژد‌ها وارد می‌شود (Enter the Dragon):  ستاره جوان سینما ی رزمی در زمان بازی در اولین فیلم بزرگ و پر هزینه اش، آینده روشنی را مقابل دیدگانش می‌دید، اما مرگ ناگهانی بروس لی تنها سه هفته مانده به اکران رسمی فیلم، سبب شد تا او هرگز موفق به دیدن موفقیت‌های «اژد‌ها وارد می‌شود» بر روی پرده سینما نباشد. لی بر اثر تورم مغز که ناشی از مصرف آرامبخش بود از دنیا رفت.

  ۴- جیمز دین - شورش بدون دلیل (Rebel Without a Cause):  پسر پردردسر سینما که خیلی زود توانسته بود پله‌های ترقی را طی کند و با ۳ فیلم تبدیل به یک ستاره در هالیوود شود، پیش از اکران فیلم موفق «شورش بدون دلیل» بر اثر سانحه رانندگی درگذشت و نتوانست هنرنمایی خود بر پرده نقره‌ای را شاهد باشد. وی سوار بر یک پروشه بصورت متعدد از سرعت مجاز تخطی می‌کرد که ناگهان اتومبیلش دچار حادثه شد و سینما یکی از بهترین استعدادهایش را از دست داد.

  ۳- مرلین مونرو - یکی باید کوتاه بیاد (Something's Got to Give):  مرلین مونرو زمانی که در حال بازی در فیلم «یکی باید کوتاه بیاد» بود، یکی از پرحاشیه‌ترین روز‌های زندگی اش را سپری می‌کرد. بی برنامه‌گی‌های او به اوج رسیده بود و رفت و آمد‌های عجیب و غریبش در جشن کسانی همچون جان اف کندی به اندازه کافی حاشیه ساز نیز شده بود. با این‌حال هیچ خبری برای سازندگان نمی‌توانست از این بدتر باشد که مرلین مونرو بر اثر زیاده روی در مصرف دارو‌های آرامبخش از دنیا رفته باشد. همین مسئله سبب شد تا فیلم نیمه کاره رها شود و خود مونرو هم هرگز فرصت دیدن بازی اش در این فیلم را پیدا نکند.

  ۲- کلارگ گیبل - ناجور‌ها (The Misfits):  گیبل در آخرین نقش آفرینی زندگی اش در فیلم «ناجور‌ها» به کارگردانی جان هیوستن حاضر شده بود و ظاهرا خیلی هم به او خوش نگذشته بود! گفته می‌شود که گیبل پس از بازی در این فیلم در اشاره به بازیگر مقابلش که مرلین مونرو بود گفته بود: «خوشحالم که تمام شد! اون نزدیک بود سکته ام بده!» و فردای آن روز گیبل سکته کرد و پس از چند روز درگذشت. گیبل هرگز نتوانست «ناجور‌ها» را ببیند.

  ۱- اسپنسر تریسی - حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید؟ (Guess Who's Coming to Dinner):  وضعیت سلامتی اسپنسر تریسی پیش از ایفای نقش در فیلم «حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید» به حدی بود که کمتر کسی گمان می‌برد او بتواند بازی در این فیلم را به پایان برساند. اما او در آخرین نقش آفرینی عمرش به خوبی از عهده اجرای آن برآمد و برای نهمین بار هم نامزد اسکار شد. اما مرگ اجازه تماشای فیلم و حضور در مراسم اسکار را به او نداد.


  منبع  :   shahrekhabar.com
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی