اکنون ثبت نام کنید
2020 September 20

All About Cinema

 • ماری فردریکسون، خواننده گروه موسیقی مشهور « Roxette » بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت

  ماری فردریکسون، خواننده گروه موسیقی مشهور « Roxette » بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت

  1398/09/20 ساعت 13:29

  به گزارش سی ویو به نقل از مووی مگ، مدیر ماری فردریکسو گفت: «با غم و اندوه فراوان اعلام می‌کنیم که یکی از بزرگترین و محبوبترین هنرمندان ما دیگر در بین ما نیست». ماری فردریکسون خواننده پاپ، آهنگساز، پیانیست و نقاش معروف که عضو گروه «Roxette» نیز بود پس از نبرد طولانی 17 ساله با سرطان درگذشت.  او بیشتر بخاطر بنیانگذاری گروه پاپ / راک دونفره روکست در سال 1986 به همراه «پر گسله» شناخته می‌شود. فردریکسون و پر گسله به موفقیت‌های جهانی از اواخر دهه 80 میلادی تا اوایل دهه 90 رسیدند و با شش تک‌آهنگ در جدول ده ترانه برتر ایالات متحده نیز قرار گرفتند.
  گروه «Roxette» که تاکنون بیش از 75 میلیون رکورد در سراسر جهان به فروش رسانده است، آهنگ‌های از قبیل «به قلبت گوش کن» و «باید عشق بود» این گروه به ترتیب در نوامبر 1989 و ژوئن 1990 در صدر لیست بهترین آهنگ‌های جهان قرار گرفت.
  فردریکسون دارای یک تومور مغزی در پشت سرش بود، او چندین بار تحت عمل جراحی برای از میان برداشتن تومور قرار گرفت. او پس از ماه‌ها شیمی درمانی و پرتو درمانی، دچار آسیب‌های دائمی مغزی شد، از جمله اینکه توانایی خواندن و شمردن، دید چشم سمت راست و برخی حرکات در سمت راست بدنش را از دست داد. از او دو فرزند پسر باقی مانده است.


  منبع  :   moviemag.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی