اکنون ثبت نام کنید
2020 November 24

All About Cinema

 • معرفی ده فیلم کریستوفر نولان

  معرفی ده فیلم کریستوفر نولان

  1399/04/30 ساعت 12:28

  به گزارش سی ویو به نقل از مووی مگ ، فیلم های کریستوفر نولان اغلب با ایده های مفهومی بسیار متفاوت سروکار داشته و با بلاک باسترهایی با بودجه و البته فروش باکس آفیس قابل توجهی همراه هستند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را به صورت اجمالی با تمامی فیلم هایی که کریستوفر نولان تاکنون ساخته آشنا کنیم.

  ۱- Following
   سال ساخت: ۱۹۹۸  اولین فیلم کریستوفر نولان با عنوان Following در مورد مرد جوانی است که برای گرفتن ایده به منظور نوشتن رمان جدیدش به تعقیب دیگران می پردازد و در این مسیر، بعد از مواجهه با سارقی به نام کاب در یک سری سرقت درگیر می شود. این فیلم دارای پیچش های داستانی متعددی است که نولان همیشه در فیلم هایش مورد استفاده قرار می دهد.

  ۲-Memento
  سال ساخت: ۲۰۰۰  فیلم Memento دارای داستانی است که در دو خط زمانی روایت می شود: یک خط زمانی که در زمان به پیش می رود در حالی که دیگری در مسیر عکس قدم می گذارد، بدین ترتیب اولین صحنه ابتدای فیلم در واقع آخرین صحنه از لحاظ سیر زمانی است. در این فیلم گای پیرس نقش مردی را بازی می کند که حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و از طریق یادداشت ها، عکس های پولارویید و تتوها سعی دارد همه چیز را به خاطر سپرده و قاتل همسرش را پیدا کند.

  ۳- Insomnia
  سال ساخت: ۲۰۰۲  سومین فیلم بزرگ کریستوفر نولان داستان یک کارآگاه با بازی آل پاچینو را روایت می کند که مامور رسیدگی به پرونده قتلی می شود که در یکی از شهرهای ایالت آلاسکا رخ داده و برای چند ماهی خبری از آفتاب نخواهد بود. در ادامه اتفاقاتی رخ داده که به قتل همکار او انجامیده و اوضاع را پیچیده تر می کند.

  ۴- Batman Begins
  سال ساخت: ۲۰۰۵  این فیلم داستان اورجینال بروس وین با لقب بتمن را روایت می کند. بروس وین، بعد از مرگ والدینش به جستجو در دنیای خلافکاران می پردازد و در ادامه به عضویت حزب سایه ها در می آید، گروهی که هدف آن ها ظاهراً از بین بردن جرم و جنایت است. بعد از کش و قوس های بسیار، وین با گروه خود و رهبر آن درگیر می شود که ماجراهای جذابی را رقم می زند.

  ۵- The Prestige
  سال ساخت: ۲۰۰۶  فیلم The Prestige داستان مرگبار دو شعبده باز را روایت می کند که سعی دارند به هر قیمتی دیگری را شکست دهند. در این فیلم کریستین بیل و هیو جکمن نقش دو شعبده باز را بازی می کنند که بعد از مرگ همسر یکی از آن ها در جریان یک شعبده بازی، رقابت بین آن ها به دشمنی تبدیل می شود. هر بار رقابت این دو از طریق شعبده بازی تاریک تر و خطرناک تر می شود که در نهایت با مرگ همسر شعبده باز دیگر همراه می شود. اما این پایان پیچش های داستانی و جذابیت فیلم The Prestige نیست و در ادامه اتفاقات و پیچش های جدیدی را خواهید دید.

  ۶- The Dark Knight
  سال ساخت: ۲۰۰۸


  در فیلم The Dark Knight بتمن با جوکر نمادین هیث لجر روبرو می شود. در بحبوحه یکی از پیچیده ترین و دقیق ترین نقشه های جوکر، بتمن به نجات قربانیان می رود اما شکست خورده و نمی تواند آن ها را نجات دهد، شکستی که عواقبی سخت برای بتمن و شهر گاتهام دارد. در ادامه فیلم اتفاقات جذاب دیگری رخ می دهد که باعث می شود قسمت دوم از سه گانه کریستوفر نولان از داستان بتمن یکی از بهترین فیلم های ساخته شده بر اساس داستان این شخصیت سینمایی باشد.

  ۷- Inception
  سال ساخت: ۲۰۱۰  فیلم Inception داستان مردی به نام کاب با بازی لئوناردو دی کاپریو را روایت می کند که برای سرقت وارد رویاهای افراد می شود تا ایده ای را در ناخودآگاه آن ها بکارد. او در واقع با سرقت اطلاعات و ایده ها از ذهن مردم از طریق ورود به رویاهایشان به خواسته های خود دست می یابد. کاب برای پروژه جدیدی که به او محول شده تیمی از افراد را دور خود جمع کرده و در صورت پیروزی می تواند بدون اینکه مورد تعقیب قرار گیرد به ایالات متحده بازگشته و بعد از سال ها نزد خانواده اش برود. Inception یکی از پیچیده ترین و البته جذاب ترین فیلم های تاریخ سینما به شمار می آید.

  ۸- The Dark Knight Rises
  سال ساخت: ۲۰۱۲  این فیلم آخرین قسمت از سه گانه بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان است که تام هاردی در آن نقش شخصیت شرور بین را بازی می کند. بعد از ورود بین به گاتهام، بروس وین که به سختی مجروح شده و از نقش بتمن بازنشسته شده بار دیگر باید از شهرش دفاع کند. اما در نبرد با بین شکسته خورده و بعد از جراحات سنگین به زندانی در زیر زمین فرستاده می شود. در این مدت بین با ساختن و کار گذاشتن یک بمب قصد نابود کردن شهر گاتهام را دارد اما بتمن به شهر بازگشته و این بار موفق می شود بین را شکست دهد.

  ۹- Interstellar
  سال ساخت: ۲۰۱۴  فیلم Interstellar با زمان و فضاها بازی می کند در یک ماجراجویی حماسی که در آن تیمی از فضانوردان وارد کرم چاله ای در فضا می شوند. در ابتدا دختر یک مهندس فضایی متوجه اتفاقاتی غریب در اتاق خود می شود که در ابتدا آن ها را به ارواح نسبت می دهد اما در نهایت این اتفاقات او را به یک مرکز تحقیقاتی ناسا و یک ماموریت فضایی سوق می دهد که هدف آن یافتن سیاره ای قابل سکونت است زیرا زمین در آستانه نابودی قرار دارد.

  ۱۰- Dunkirk
  سال ساخت: ۲۰۱۷  فیلم حماسی جنگی Dunkirk به سبک هوشمندانه ای سه دیدگاه با مدت زمان های متفاوت را نسبت به یک واقعه یکسان به تصویر می کشد. این فیلم به طور کلی در مورد عملیات خارج کردن نیروهای بریتانیایی در ساحل دانکرک در طول جنگ جهانی اول از دیدگاه سربازان گرفتار شده در ساحل، ماهیگیران و قایق دارانی که سعی در نجات آن ها دارند و خلبانانی که سعی می کنند هواپیماهای آلمانی از سربازان گرفتار شده بریتانیایی دور کنند است. هر سه این روایت ها به شکل استادانه ای در هم تنیده شده اند و علیرغم روایت در سه دوره زمانی متفاوت (یک ساعت، یک روز و یک هفته) به شکل بی نقصی به عنوان یک داستان روایت می شوند.  منبع  :   moviemag.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی