اکنون ثبت نام کنید
2019 October 18

All About Cinema

 • منتقدان کدام فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو را پسندیدند؟

  منتقدان کدام فیلم‌های لئوناردو دی‌کاپریو را پسندیدند؟

  1398/05/15 ساعت 20:19

  به گزارش سی ویو به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ، با پنج نامزدی اسکار و یک بار بردن آن با فیلم سینمایی «از گور برخاسته» لئوناردو دی کاپریو به عنوان یکی از چهره‌های مشهور و بازیگران درجه یک هالیوود شناخته می‌شود. او نقش‌های چالشی زیادی را از جمله با کوئنتین تارانتینو و مارتین اسکورسیزی تجربه کرده است و در عین حال به دنبال حل مشکلات انسانی است و از فعالان محیط زیست محسوب می‌شود.
  در «روز و روزگاری در هالیوود» او نقش یک بازیگر تلویزیونی فراموش شده را دارد. به کارنامه او که نگاه می‌اندازیم متوجه حساسیت زیاد او روی نقش هایش می‌شویم. ۲۶ فیلمی که او در آن بازی کرده تا کنون در حدود ۳ میلیون دلار فروش داشته است. او از معدود بازیگرانی محسوب می‌شود که این روز‌ها فیلم‌هایی را بازی می‌کند که ارزش دیدن دارند.
  منتقدین ایندی وایر به بهانه اکران فیلم جدید وی، فیلم‌های این بازیگر را رتبه بندی کرده اند که در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌کنید؛


  ۱) گرگ وال استریت

  این فیلم داستان یک کارگزار بورس به نلم جردن بلفورت است که دی کاپریو آن را بازی می‌کند. می توان گفت این فیلم بهترین همکاری مارتین اسکورسیزی با این ستاره بازیگری است. بلفورت قصد دارد کارش را از صفر شروع کند، اما جواز کار خود را در روز بزرگترین سقوط اقتصادی دریافت می‌کند که منجر می‌شود او شغل خود را از دست دهد، اما او متوجه کلاهبرداری‌های بازار اقتصادی می‌شود و تلاش می‌کند برای ثروت با آن‌ها همراه شود.


  ۲) هوانورد

  دی کاپریو در این فیلم نقش یک میلیاردر و سرمایه دار هواپیمایی به نام هاوارد هیوز را بازی کرده که کارگردانی آن را مارتین اسکورسیزی انجام داده است. هاوارد هیوز که یک شخصیت در دنیای واقعی بود، به بیماری اختلال فکری و عملی مبتلا بود. او همیشه به دنبال شکست رکورد‌های سرعت و فاصله پرواز بود.


  ۳) از گور برخاسته

  دی کاپریو در این فیلم به کارگردانی آلخاندرو ایناریتو نقش یک تاجر پوست را دارد که به همراه یک گروه ۴۲ نفره به شکار می‌روند، اما آن‌ها بعد از شکار مورد حمله سرخ پوست‌ها قرار می‌گیرند و تنها ۱۰ نفر دیگر از آن‌ها باقی می‌ماند. در این میان شخصیتی که دی کاپریو آن را بازی می‌کند توسط خرس گریزلی مصدوم شده و همراهان وی نیز او را تنها گذاشته اند. دی کاپریو برای این فیلم تنها جایزه اسکار خود را دریافت کرده است.


  ۴) جانگوی افسار گسسته

  تمایل دی کاپریو به بازی کردن نقش منفی یک خطر پذیری بزرگ بود؛ او در این فیلم به کارگردانی کوئنتین تارانتینو، نقش یک شخصیت منفور و برده دار را بازی می‌کند. او به اندازه‌ای در نقش خود برای این فیلم فرو رفته بود که در یکی از سکانس‌ها دستش دچار خونریزی می‌شود، اما بازی را قطع نمی‌کند. او با نقش تبهکار این فیلم از بازی در نقش‌های یکنواخت دوری کرد.


  ۵) جزیره شاتر

  این فیلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی است و بیشتر به فیلم‌های ترسناک شباهت دارد. او در این فیلم نقش مامور مارشال آمریکایی را دارد که برای بررسی فرار یک زندانی به جزیره شاتر می‌رود. این مامور مارشال توسط گذشته‌ای تاریک دنبال می‌شود و بازی دی کاپریو مخاطب را در لبه واقعیت و رویا نگه می‌دارد. این فیلم به دی کاپریو این فرصت را داد یک آشفتگی روانی را بازی کند؛ نقشی که پیش از این از او دیده نشده بود.


  ۶) رفتگان

  این فیلم تارانتینو از روی یک فیلم هنگ کنگی محصول ۲۰۰۲ برداشت شده است و دی کاپریو در این فیلم نقش پلیس بوستون را ایفا کرده. او به عنوان یک جاسوس در یک گروه خلافکار که جک نیکلسون در راس آنهاست، حضور دارد. بازی خوب دی کاپریو در این فیلم کمک می‌کند تا دلیل بردن اسکار بهترین فیلم توسط این اثر را بهتر بتوانیم درک کنیم.

  فیلم‌های معروف دیگر‌ دی کاپریو مثل «خاطرات بسکتبال»، «جاده انقلابی» و «رومئو و جولیت» و همچنین فیلم «روز و روزگاری در هالیوود» در ادامه این لیست قرار گرفتند و ۱۰ فیلم برتر وی را از نگاه منتقدین این سایت تشکیل دادند.


  منبع  :   www.yjc.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی