اکنون ثبت نام کنید
2019 July 22

All About Cinema

 • موج بازسازی های فیلم های ژان کلود ون دم: «کیک بوکسور» هم دوباره سازی می‌شود

  موج بازسازی های فیلم های ژان کلود ون دم: «کیک بوکسور» هم دوباره سازی می‌شود

  1392/07/24 ساعت 22:52

  صنعت سینما که این روزها علاقه‌مند به تولید نسخه‌های جدید و دوباره‌سازی شده فیلم‌های ژان کلود ون رم شده،‌«کیک بوکسور» او را هم دوباره‌سازی می‌کند.

  این اکشن رزمی دلهره‌آور در سال 1989 به روی پرده سینماها رفت و با هزینه یک میلیون دلاری خود، 14 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد.

  شرکت مستقل فیلم‌سازی رادار پیکچرز «کیک بوکسور» جدید سینما را تهیه می‌کند و استفن فونگ فیلم‌ساز آسیایی‌تبار، برای کارگردانی آن انتخاب شده است.

  این فیلم‌ساز که اکشن رزمی «قهرمان تای‌چی» را در کارنامه هنری خود دارد،«کیک بوکسور» جدید سینما را با هزینه‌ای 15 میلیون دلاری کارگردانی می‌کند.

  هنوز بازیگر نقش اصلی فیلم جدید انتخاب نشده و استفن فونگ مشغول نوشتن فیلم‌نامه آن براساس قصه مارک دیسال است. در سال 1989، گلن آبروس فیلم‌نامه نسخه  اصلی را بر مبنای قصه دیسال نوشت.

  قصه فیلم درباره مردجوانی به نام کرت اسلوان است که باید یک ورزش باستانی چینی را یاد بگیرد، تا بتواند به کمک آن از قاتل برادرش انتقام بگیرد. ون دم در نسخه اصلی در نقش کرت اسلوان ظاهر شد.

  بحث تولید «کیک بوکسور» در حالی مطرح شده که هفته قبل اعلام شد فیلم دیگری از ژان کلود ون دم به نام «ورزش خون» هم توسط صنعت سینما (این بار شرکت مستقل فیلم‌سازی رلتیولی یبکیجرز) دوباره‌سازی خواهد شد.

  جیمز مگ تیگ سازنده فیلم‌های «وی برای وندتا» و «ترور نینجا»، برای کارگردانی نسخه جدید ودوباره سازی شده «ورزش خون» انتخاب شده است.

  تا قبل از این گفته می‌شد فیلیپ نویس امر کارگردانی این اکشن دلهره‌آور را انجام خواهد داد. اما معلوم نیست چرا مک تیگ جایگزین این فیلم‌ساز شده است.

  نسخه جدید «ورزش خون» که به احیای قصه فیلم سال 1988 ون دم می‌پردازد، درباره چند سرباز اجیر شده و مزدور قرن بیست و یکمی است که درگیر مسائل و ماجراهای دنیای زیرزمینی جنگندگان برزیلی می شوند.

  رابرت مارک کیمل (نویسنده فیلم‌نامه‌های «ربوده شده» و «بچه‌کاراته») کار نگارش فیلم‌نامه نسخه تازه «ورزش خون» را انجام داده است.

  به نوشته سایت اینترنتی موویز و براساس صحبت‌های منابع نزدیک به شرکت فیلم‌سازی رلتیولی مدیا، ژان کلود ون دم به عنوان بازیگر مهمان نقش کوتاهی در قصه نسخه دوباره‌سازی شده فیلم «ورزش خون»خواهد داشت.معلوم نیست وی به عنوان بازیگر با نسخه تازه «کیک بوکسور» هم هم کاری خواهد داشت یا خیر.

  تهیه‌کنندگان فیلم«ورزش خون» هم هنوز بازیگر اصلی فیلم را انتخاب نکرده‌اند، اما آن‌ها گفته‌اند قصد دارند یک بازیگر ورزشکار را برای بازی در این نقش انتخاب کنند.احتمال زیادی وجود دارد که نقش اصلی نسخه های دوباره سازی شده هر دو فیلم قدیمی ون دم را یک بازیگر به عهده بگیرد.

  نسخه اصلی فیلم «ورزش خون» را نیوت آرنولد کارگردانی کرد. این فیلم هم مثل «کیک بوکسور»با هزینه یک میلیون دلاری تولید خود، یازده میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد و لقب یک کار پرفروش را گرفت.

  موفقیت نسبی مالی فیلم، راه را برای تولید سه قسمت بعدی آن فراهم کرد به این ترتیب، احتمال زیادی وجود دارد که فیلم تازه هم به صورت یک مجموعه فیلم دنباله‌دار درآید.

  «ورزش خون» و «کیک بوکسور» اولین فیلم های ژان کلود ون دم بازیگر بلژیکی‌تبار سینما هستند که صاحب یک نسخه تازه و دوباره‌سازی می‌شوند.

  اهل فن پیش‌بینی می‌کنند به زودی تولید نسخه‌های جدید و دوباره‌سازی شده دیگر این بازیگر هم در دستور کار صنعت سینما قرار گیرد.

  ژان کلود ون دم در دهه هشتاد میلادی به عنوان یک بازیگر رزمی‌کار وارد دنیای سینما شد و بسیاری از وی به عنوان جانشین آرنولد شوازرنگر اسم می‌بردند. اما وی نتوانست موفقیت این بازیگر را در عالم سینما تکرار کند.
  منبع : سایت خبرگزاری فارس

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی