اکنون ثبت نام کنید
2021 March 7

All About Cinema

 • موفق‌ترین هفته گیشه کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ رقم خورد

  موفق‌ترین هفته گیشه کره جنوبی در سال ۲۰۲۱ رقم خورد

  1399/11/29 ساعت 12:42

  به گزارش سی ویو به نقل از خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، گیشه سینمای کُره، در این هفته بیشترین میزان فروش را در سال ۲۰۲۱ به ثبت رساند. این فروش به کمک عملکرد خوب فیلم‌ها و آثار مهمی مثل «روح» و «دیو کش: قطار موگن» و همینطور دو اکران جدید که در جایگاه سوم و چهارم فروش هفتگی قرار گرفتند، به دست آمد.
  انیمیشن «روح» با افزایش ۵ درصدی فروش و رسیدن به مبلغ ۱.۸۴ میلیون دلار در هفته چهارم اکران، به صدرنشینی خود ادامه داد. طبق داده‌های مجمع فیلم کره، از ۲۰ ژانویه که اکران این انیمیشن آغاز شده ۱۳ میلیون دلار فروخته است. انیمیشن محبوب ژاپنی «دیو کش» هم با ۷۹۶ هزار دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است. این فیلم هم با شروع اکران در ۲۷ ژانویه، ۵.۳۳ میلیون دلار فروش داشت.
  پرفروش‌ترین فیلمی که به تازگی اکران شده کمدی عاشقانه «بلوز سال جدید» است که ۷۲۸ هزار دلار فروش داشته که جمعاً عملکرد آن به ۱.۱ میلیون دللار می‌رسد. این فیلم که داستانی در مورد ۴ خانواده را روایت می‌کند، توسط هونگ جی یونگ کارگردانی شده است.
  «شکارچی هیولا» که مدتی پیش در سینمای آمریکا اکران شده بود، در گیشه کره کار خود را با فروش ۴۷۶ هزار دلاری و رتبه چهار آغاز کرد. مجموع فروش ۵ روزه این فیلم ۷۲۵ هزار دلار است.  تمام این فیلم‌ها کمک کردند تا برای این هفته گیشه کره، فروش ۴.۷۰ میلیون دلاری رقم بخورد. این فروش یک هفتم سال گذشته در زمان مشابه است، اما با این حال بهترین عملکرد گیشه این کشور در سال ۲۰۲۰ هم است و در مقایسه با ماه ژانویه پیشرفت داشته است.
  کاهش محدودیت‌ها نیز در این امر بی تأثیر نبوده است؛ مثل لغو محدودیت‌ها و منع رفت و آمد و همینطور افزایش ظرفیت مجاز استفاده از سینما‌ها از ۵۰ به ۷۰ درصد.
  منبع  :   www.yjc.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی