اکنون ثبت نام کنید
2021 February 26

All About Cinema

 • «مرد تحت تعقیب» آخرین نقش‌آفرینی فیلیپ سیمور هافمن بر پرده نقره‌ای

  «مرد تحت تعقیب» آخرین نقش‌آفرینی فیلیپ سیمور هافمن بر پرده نقره‌ای

  1392/11/16 ساعت 20:07

  به گزارش سینمانگار،  به نقل از یورونیوز، «مرد تحت تعقیب» آخرین فیلم "فیلیپ سیمور هافمن" است که یکشنبه، سیزدهم بهمن در گذشت. به گفته پلیس، مرگ هنرپیشه ظاهرا در نتیجه مصرف بیش از اندازه مواد مخدر بوده است.

  "هافمن" در فیلم «مرد تحت تعقیب» نقش یک جاسوس آلمانی را ایفا می کند که یک مهاجر چچنی فراری را دنبال می کند.

  این فیلم که اقتباسی از کتاب "جان لو" کرهای است، 28 دیماه در جشنواره فیلم ساندنس نمایش داده شد. "فیلیپ هافمن" همراه دست اندرکاران فیلم در جشنواره فیلم های مستقل حضور داشت.

  او درباره بزرگترین چالش درباره شخصیتش در فیلم گفت: «همان چالشی است که همیشه با آن روبروییم و اینکه باید داستان را درست به روی صحنه ببریم و طوری آنرا اجرا کنیم که غافلگیرکننده باشد. »

  ایفای نقش "اسکاتی"، یک همجنسگرا، در فیلم «شب های بوگی»، در سال 1997 میلادی باعث شناخته شدن "هافمن" نزد مخاطبان سینما شد.

  "هافمن" بدلیل قابلیت بی نظیرش در اجرای شخصیت های متفاوت و ضد و تقیض در قالب نقش های مکمل به شهرت رسید. «ماگنولیا» یکی دیگر از فیلم های "هافمن" و ساخته «پل توماس آندرسون" است. این فیلم با نقدهای بسیار خوب مواجه شد و برنده خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره برلین در سال 2000 میلادی شد.

  ایفای نقش "ترومن کاپوتی"، نویسنده مشهور آمریکایی در فیلم «کاپوتی»، جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را در سال 2006 برای "فیلیپ هافمن "به ارمغان آورد.

  "لئونارد مارتین"، منتقد فیلم می گوید: «مرگ او یک فقدان بزرگ است، زیرا او یکی از بزرگترین هنرپیشه های نسل خود و نسل ما است. او همه کاره بود. فکر نمی کنم نقشی بود که نمی تواست آنرا ایفا کند. او نقش های کمدی، غم انگیز و هر نقشی بین این دو را ایفا کرد. »

  "هافمن" سه بار نامزد جایزه اسکار بهترین هنرپیشه نقش دوم شد. یکی از آنها ایفای نقش مامور سی آی ای در فیلم «جنگ چارلی ویلسون» بود.

  او همچنین برای بازی در نقش "برندان فلین"، یک کشیش بحث برانگیز در فیلم «تردید» نامزد اسکار شد. در این فیلم "مریل استریپ" او را همراهی می کند.

  "فیلیپ سیمور هافمن" یکی از برجسته ترین نقش آفرینی هایش را در فیلم «استاد» "پل توماس اندرسون" ایفا کرد. داستان فیلم، بطور غیرمستقیم داستان ایجاد جنبش ساینتولوژی را به تصویر می کشد. او نقش "لنکستر داد"، رهبر جذاب این فرقه را بازی می کند.

  "لئونارد مارتین" می گوید: «او همچنانکه به تئاتر علاقه وافر داشت، جاییکه حرفه اش را شروع کرد، به فیلم های پرفروشی چون« عطش مبارزه »نیز علاقمند بود.

  "هافمن" در ساخت دومین قسمت از رشته فیلم های «عطش مبارزه» که «اشتعال» نام دارد، شرکت کرد. بنابه گفته پخش کننده فیلم، مرگ "هافمن" تاثیری بر اکران فیلم در ماه نوامبر نخواهد داشت، زیرا صحنه های "هافمن" تقریبا کامل شده بود.


  سینما نگار

  بازدید کنندگان

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی