اکنون ثبت نام کنید
2020 September 18

All About Cinema

 • «چرنوبیل» سریال برگزیده جوایز بفتا ۲۰۲۰ شد

  «چرنوبیل» سریال برگزیده جوایز بفتا ۲۰۲۰ شد

  1399/05/12 ساعت 12:12

  به گزارش سی ویو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، سریال «چرنوبیل» محصول شبکه اچ بی او، سریال «Stath Lets Flats» و سریال «پایان دنیای لعنتی» محصول نتفلیکس در جوایز سالانه بفتا در مقایسه با دیگر سریال‌ها موفقیت بیشتری را کسب کردند. این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار شد.
  سریال «چرنوبیل» جایزه بهترین سریال کوتاه و همچنین بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای جرد هریس را دریافت کرد. این سریال پیش از این،  هفت جایزه را از بخش دیگر جوایز بفتا به نام جوایز «TV Craft» دریافت کرده بود.
  در بخش دیگر جایزه بهترین بازیگر این رویداد به گلندا جکسون برای بازی در سریال «الیزابت گمشده» رسید. این نقش اولین بازیگری او در یک سریال تلویزیونی بعد از ۲۵ سال محسوب می‌شود. اولین جایزه‌ای که او در بفتا دریافت کرد، به سال ۱۹۷۲ باز می گردد.
  سریال «پایان دنیای لعنتی» از شبکه نتفلکیس هم، جایزه بهترین سریال درام را دریافت کرد. نائومی آکی بازیگر این سریال که اولین نامزدی خود در بفتا را رقم زده بود، موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت کند.  اوا دوورنی هم برای بازی در سریال «زمانی که آن‌ها ما را می‌بینند» دومین جایزه بفتا در طول دوران بازیگری اش را دریافت کرد. در این مراسم یک جایزه ویژه نیز به ادریس آلبا برای ایجاد تنوع و استفاده از استعداد‌های جدید در صنعت سینما اهدا شد.
  عنوان بهترین برنامه ورزشی هم به «فینال جام جهانی راگبی ۲۰۱۹: انگلستان در برابر آفریقای جنوبی» اهدا شد و جایزه بهترین رویداد زنده نیز به «سیاره آبی» رسید.  «ترک نورلند» نیز از بفتا جایزه بهترین سریال غیر داستانی را دریافت کرد. «آخرین بازماندگان» نیز در بخش مستند سریالی موفق به کسب جایزه شد.


  منبع  :   www.yjc.ir
  گردآوری و ویرایش:   سی ویو - پایگاه اطلاعاتی سینما
  30view -  all about Cinema

  نمایش همه اخبار مرتبط
*نام و نام خانوادگی * مدرک تحصیلی
* تاریخ تولد

* پست الکترونیک
* جنسیت * تلفن تماس
* وضعیت تاهل * نظام وظیفه
* آدرس * توضیحات
کد امنیتی